Dünyanın bazı şehirleri moda ile ön plana çıkıyor. Modayı takip etmek, trendlere göz atmak ve dünyada öne çıkan tasarımlara bakmak için modanın kalbinin attığı şehirlere uğramak gerekiyor.

Modanın Kalbinin Attığı 5 Dünya Şehri

1. Londra

dünyanın en iyi moda şehirleri

Londra, dünyanın en estetik şehirlerinden biri. Tüm güzelliklerine ek bir tarafı da sokaklarda görülecek bakımlı mı bakımlı kent sakinleridir. Ayrıca bu durum Londra’da pek de yeni sayılmaz. Bu şehirde insanlar yüzyıllardır modanın son trendlerini yaşamına alma konusunda birbiri ile yarışıyor.

Hal böyle olunca binlerce güzelliği bir arada sunabilen bu şehir, modanın da dünyaca ünlü başkentlerinden biri haline geliyor. Londra’da geçireceğiniz günler boyunca belki de en çok karşılaşacağınız şey, her köşe başını tutmuş olan moda-outlet mağazalar olacaktır. Birbirinden şık insanlar, moda ve alışveriş.

2. Milano

Milano, İtalya’da moda denilince ilk akla gelen şehir. İlk beşe koskoca iki şehri sığdırmayı başaran İtalya için sırf bu özelliği nedeniyle dünyanın en fashionable ülkesi unvanı verilebilir.

İtalya’nın moda konusundaki en önemli iki silahından biri olan Milano, işin daha çok tasarım kısmıyla ön planda. Yüzlerce outletin bulunduğu bir şehirde alışveriş olmazsa olmazdır. Milano sokaklarında yürürken, moda takibinin bir zorunluluk olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

3. Paris

Paris, uzun yıllar boyunca dünyanın moda başkentleri sıralamasının en tepesindeydi. Şimdilerde bu unvanını iyiden iyiye yitirdi. Tüm gücünü şehir merkezinde bulunan moda tasarım şirketleri ve şehrin tüm bölgelerine yayılan outletlerden alan şehir, bu özelliğini hala koruyor olsa da, artık Paris sokaklarında, bakanı kendine hayran bırakacak stil sahibi insanlar seçkin bir azınlığı temsil ediyor.

Ama tüm bunlara rağmen eğer Paris’teyseniz, hala kendinizi modanın kalbinde gibi hissedebilirsiniz.

4. Roma

Roma, İtalya’nın moda ile anılan en güzel şehirlerinden biri. Moda denilince İtalya’nın ülke olarak bu alanda bir ekol olduğu gerçeğine değinmiştik. İtalya’nın bu alanda can evi Milano olsa da, vitrin kesinlikle Roma.

Roma’da geçireceğiniz günler boyunca şıklığın ve zarafetin hemen her yerde olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Roma’da özellikle erkekler için, şık olmak bir tercih değil, zorunluluktur.

5. New York

New York, Yıllarca geriden ve emin adımlarla gelse de listede üst sırayı zorlayıp, son birkaç yıldır zirveye oturmuş durumda. Artık iyiden iyiye dünyanın merkezi olarak kabul edilen New York, yaşamın her alanında olduğu gibi moda konusunda da, gücü sorgulanamaz bir otorite. Tüm dünyada egemen olmaya başlayan Amerikan modasının kalbi tam olarak bu şehirde atıyor.

Dünyanın birçok yerinde şehir modası denildiğinde de, akla ilk New York geliyor. Şıklığı ve zarafetiyle hayranlık uyandıran New York sakinleri, şehrin büyülü atmosferiyle öylesine bütünleşiyor ki, eğer bir şekilde New York’taysanız, Amerikan rüyası sizin için gerçekliğin ta kendisi oluyor.

Her biri kendi içinde dev bir marka olan bu şehirler, aynı zamanda modanın kalbinin attığı birer merkez. Modayı yakından takip edip, güncel gelişmelerden haberdar olmak bir uçak bileti uzaklığında.

1 Yorum

Düşüncelerinizi Yorum Olarak Yazabilirsiniz 💬

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz