Yemyeşil ağaçlarla bezeli, upuzun kumsalları ve el değmemiş doğasıyla dünyanın dört bir yanında her yıl binlerce seyahat severi ağırlayan adalar, her şeyden uzaklaşıp doyasıya tatil yapmak için ideal.

Okyanus ötesi coğrafyada yüzmek, dalış yapmak, tropikal meyvelerin tadına bakmak ve hava karardığında gökyüzündeki yıldızların seyre doyum olmaz manzarasını deneyimlemek için dünyanın en güzel tatil adalarını seyahat planınıza ekleyin.

Tatil Yapabileceğiniz En Güzel 10 Ada

1. Dominika

Dominika, Karayipler‘de el değmemiş doğası ve eşsiz güzellikleriyle büyüleyen bir ada ülkesi. Büyük otel zincirleri tarafından hala keşfedilmediği için sakin ve sessiz bir tatil planı yapanlar için oldukça ideal bir turizm destinasyonu.

2. Martinique Adası

Martinique Adası, Karayipler’de, Fransa‘nın denizaşırı şehirlerinden biri olarak biliniyor. Muhteşem plajları ve eğlenceli gece hayatının yanı sıra hep aynı yönden esen rüzgarı nedeniyle yelken sporu ile uğraşanlar için oldukça cazip.

3. Turks ve Caicos Adaları

Turks ve Caicos Adaları, Kuzey Atlas Okyanusunda İngiltere‘ye bağlı iki takım adadan oluşan bir adalar topluluğu. Kambur balinaları ve yunusları görebileceğiniz sularının yanı sıra rengarenk sokaklarıyla da cezbedici.

4. İngiliz Virgin Adaları

İngiliz Virgin Adaları, Birleşik Krallığa ait, eğlence hayatı ve kültürel dokusu ile balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yerler arasında. Virgin Adaları,dalış tutkunları için de muhteşem sualtı güzelliklerine sahip bir ada grubu.

5. Aruba

Aruba Adası, Karayip Denizinin kuzeyinde, Bonaire ve Curaço adaları ile birlikte ABC adaları olarak anılıyor. Son yıllarda giderek daha popüler bir turizm noktası haline gelen Aruba, ünlüler tarafından da sık sık ziyaret ediliyor.

6. Bahamalar

Bahamalar, Atlas Okyanusu’nda, ada tatili düşünenlerin aklına gelen ilk yerlerden. Kayalık dalışı ve spor meraklılarının gözde adreslerinden. Balayı için onlarca lüks otelin yer aldığı ada fotoğrafçıların da gözdesi. Özellikle golf turizmi bakımından oldukça gelişmiş olan Bahamalar’da hareketli bir tatile hazır olun.

7. ABD Virgin Adaları

ABD Virgin Adaları, ismi nedeniyle İngiliz Virgin Adaları ile karıştırılıyor. Karayip Denizi üzerinde yer alan adalar çevresindeki mercan resifleri ile etkileyici bir görünüme sahip. Virgin Adaları, St Thomas, St Croix ve St John adalarından oluşuyor.

8. Cayman Adaları

Cayman Adaları, Mercan kayalıklarında dalış yapmak isteyenlerin favori yerlerinden. Cayman’ yapacağınız yolculukta, turkuaz renkli sularda yüzmenin yanı sıra adanın ünlü papağanlarını ve 2. Elizabeth Botanik Parkı’nı da görmeyi ihmal etmeyin.

9. St. Kitss ve Newis Adaları

St. Kitts ve Nevis adaları, Karayipler’deki Leeward Adaları’nın ikiz adaları olarak biliniyor. Eğlence hayatı, yemyeşil doğası ve göz alıcı renklere sahip okyanus suları ile huzurlu bir tatil deneyimi yaşatıyor.

10. Saint Martin / Sint Maarten

Saint Martin, Fransa’ya, Sint Maarten ise Hollanda‘ya bağlı olmak üzere iki isimle anılan bu tropik ada, kruvaziyer gemilerinin de gözde tatil duraklarından. Seyahatiniz sırasında adanın yüzmeye doyamayacağınız sularının tadını çıkarırken, doğayla baş başa bir maceraya hazır olun.

2 YORUMLAR

Düşüncelerinizi Yorum Olarak Yazabilirsiniz 💬

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz