Uzun yolculuklar, konforsuz ve sıkıcı olarak görülse de yanınıza alacağınız doğru eşyalar ile yolculuğunuzu daha rahat bir hale getirebilirsiniz.

Uzun Yolculuklarda Yanıma Ne Almalıyım?

Uzun yolculuklarda mutlaka yanınıza almanız gereken şeylerin bir kısmı şöyle listelenebilir:

  • Çanta: Yanınıza alacağınız çok büyük olmayan bir çanta, diğer ihtiyaçlarınızı taşımanız için faydalı olur.
  • Kulaklık: Uzun yolculuklarda kurtarıcı olan kulaklık, yolculuk esnasında sıkılmamanızı sağlar. Müzik dinlemek ya da film izlemek isterseniz kulaklığınız ile kimseyi rahatsız etmeden bunları yaparak vakit geçirebilirsiniz.
  • Powerbank ve şarj aleti: Telefonunuzun şarjının bitme ihtimaline karşı tekrar şarj edebilmeniz için şarj aleti taşımanız yararınıza olacaktır. Kablosuz şarj aletleri daha cazip bir seçenek olacaktır. Çünkü yolculuğunuz esnasında priz bulamayabilirsiniz.
  • Hırka: Yolculukta sürekli oturduğunuz için daha çok üşüyebilirsiniz ya da klimalar sizi rahatsız edebilir. Bu sebeple her ihtimale karşı yanınızda bir hırka bulunması işinize yarayacaktır.
  • Yiyecek: Yolculuk esnasında ansızın acıkabilirsiniz. Yolculukta yemek servisleri her istediğinizde ulaşılır olmayabilir. Bu sebeple çantanızda birkaç atıştırmalık taşımak kurtarıcı olacaktır.
  • Yolculuk yastığı: Uzun yolculuklarda yolcular genelde uyurlar. Ancak rahatsız bir şekilde uyumak boynunuza zarar verebilir. Küçük bir seyahat yastığı hem çantanızda yer kaplamaz hem de yolculuk esnasında rahatça uyuyabilmenizi sağlar.
  • Ağrı kesici: Uzun yolculuk çoğu insanda baş ağrısına sebep olabilir. Herhangi bir duruma karşı yanınızda ağrı kesici ilaç bulundurmak sizi rahatlatır.
  • Kitap: Olmazsa olmaz!

Uzun Bir Yolculuğa Çıkmadan Önce Neler Yapmalıyım?

Uzun bir yolculuğa çıkmadan önce yolculuğa özenle hazırlanmak gerekir. Yolculuktan hemen önce tuvalet ihtiyaçlarınızı gidermeniz yararınıza olacaktır.

Yolculuk esnasında bunu yapma fırsatınız ne zaman olacak bilemeyebilirsiniz. Yolculuk öncesi beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Midenizi bozabilecek yağlı, baharatlı yemeklerden kaçınmalısınız.

Bilet.com ile alacağınız otobüs bileti ile ekonomik kazanç sağlayabilir, size kalan tutarlarla daha keyifli yolculuklar geçirebilirsiniz. Ayrıca aldığınız biletlerden sonra diğer hizmetlerde indirimler kazanabilirsiniz.

Yolculuktan önce sizi uzun süre tok tutacağını bildiğiniz sağlıklı yemeklere yönelmelisiniz. Yolculuk sırasında rahat giyinmek, konforunuz ve sağlığınız için önemlidir. Dar pantolonlar yerine rahat ve bol eşofman altları sizin için daha iyi olacaktır. Yolculuk esnasında sürekli oturacağınız için dar kot pantolonlar, bacaklarınızdaki kan dolaşımının azalmasına neden olurlar.

Yola çıkmadan önce elektronik aletlerinizin şarjlarının tamamen dolu olduğundan emin olmalısınız. Telefonunuz size her an lazım olabilir ve lazım olduğunda şarjının bitmiş olmasını istemezsiniz.

Düşüncelerinizi Yorum Olarak Yazabilirsiniz 💬

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz