Gökçe Gemile, Fethiye’nin Gemile Koyu yakınlarında, yemyeşil çam ağaçlarının gölgesinde lüks villalarıyla hayallerin çok ötesinde bir konaklama deneyimi sunuyor. Maviliklere uzanan yeşil tepelerin arasında, sadece kuş seslerini duyabileceğiniz Gökçe Gemile gözlerden uzak gizli bir cennet gibi.

Hemen önünde uzanan Akdeniz’in akıllara durgunluk veren manzarası, kendine ait zümrüt yeşili koyu ile emsalsiz bir coğrafyada yer alan Gökçe Gemile ‘Private Bay and Island’ lüks konaklama kategorisinin de Türkiye’deki ilk örneği.

Doğadan ilham alınarak tasarlanmış, her biri sanat eseri gibi duran villalar sunduğu üst düzey konforla, kendini ayrıcalıklı hissetmek isteyenlerin beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.

Gökçe Gemile, Fethiye

Akdeniz’in en etkileyici koylarının arasında tarihi kent Kaleköy’e bir kaç kilometre uzaklıktaki Gökçe Gemile, sol tarafında Darboğaz, tam karşısındaki Balaban adacığı ile çok özel bir konumda yer alıyor. Gökçe Gemile, keçiboynuzu ağaçları ve kekik kokuları arasında, turkuaz renkli sulara bakan uçurumlarla dolu engebeli bir araziye kurulmuş.

Gökçe Gemile, tüm dünyada örneği bir elin parmaklarını geçmeyen otelin sunabildiği Private Bay and Island hizmetiyle benzerlerinden ayrılıyor. Nefes kesici güzellikteki deniz ve orman manzarasına hakim konumdaki villalarında, tamamen misafir mahremiyetine odaklı çok özel bir tatil deneyimi vadediyor.

Gökçe Gemile sadece misafirlerine ait, karşılıklı uzanmış yemyeşil yüksek tepelerin arasında ana koy ve bu koy etrafında küçük kumsalları kristal berraklığında denizi olan küçük başka koylara sahip. Ana koyun kumsalında yer alan mağara, sahildeki zümrüte çalan deniz rengi ise tek kelimeyle büyüleyici.

Günübirlik tekneler buraya uğramıyor. Tamamen gözlerden uzak ve sessiz. Dik bir yamacın üstünden sadece Gökçe Gemile misafirlerinin kullandığı ahşap üstü açık bir asansörle ana koya ve oradan tekne ile diğer koylara geçiş sağlanıyor.

Burada en sevdiğim şeylerden biri asansörle koylara inmek olmuştu, ağaç dallarına dokunup, ağır ağır turkuaz suları izlemek muhteşem bir duygu. Paraşütle ağır ağır süzülüyormuş gibi.

Gökçe gemile her biri doğaya uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış, 3 benzersiz villadan oluşuyor. Her villanın önünde kendine ait bahçesi ve içinde uzun uzun vakit geçirmek isteyeceğiniz jakuzili havuzları var. İki katlı villalar yoğunlukla ahşap, taş, cam gibi ham malzemeler kullanılarak konfordan taviz vermeden minimalist bir tarzla dizayn edilmiş.

Gökçe Gemile’nin ismi bu cenneti çok güzel özetliyor. Gökçe Gemile ismi Fethiye’nin en özel yerlerinden olan Gemile koyu, Türkçe’de gök mavisi, cennet, semavi anlamlarına gelen Gökçe’den oluşuyor.

Gökçe Villası

Gökçe Villası, Gökçe Gemile villalarının içinde en güzel manzaraya sahip olanı ve benim en beğendiğim villa. Gökçe’nin kendine ait içinde granitten oyulmuş jakuzisi ve havuzu olan oldukça büyük bir bahçesi var. Gökçe modern mimari ile rustik tarzı bütünleştirirken, ilham aldığı minimalizim ile sadeliği ve detayı gözler önüne seriyor.

Villanın kapısından girdiğinizde solda büyük bir salon, sağ tarafta tam donanımlı modern bir mutfak, girişte sağda çift kişilik bir yatak odası karşınıza çıkıyor. Duvarlarda, oturma alanlarında, zeminde kullanılan ağaç ve taş kullanılmış villaya sıcacık bir hava katmış.

Gökçe’nin en sevdiğim şey ilk kattan başlayıp çatıya kadar uzanan canlı ve yine üst kat balkonun önündeki keçi boynuzu ağaçları olmuştu. Keçi boynuzu ağacı manzaranın bir kısmını bölmüş ama yine de ağacı kesmeyip villanın yaşayan bir canlısı olarak kalmasını tercih etmişler.

Ahşap merdivenlerle çıkılan üst katta ise nefis manzaralı, kendine ait freah ebeveyn banyoları ve giyinme odaları olan iki süit oda ve keyifle oturabileceğiniz bir balkon var. Ben Gökçe villasında üst katta kalmıştım. Odanın sahile, bahçeye bakan fransız balkonlu iki cephesi de yerden başlayıp tavana kadar yükselen camla kaplı. Yataktan çıkmadan tüm koyu izlemek paha biçilmezdi.

Gökçe’nin bahçesindeki sonsuzluk havuzu ve hemen yanı başındaki taştan yapılmış jakuzi ise baştan çıkarıcı. Havuzun zemini çakıl taşlarıyla kaplı, girişindeki eğim ise plajdan denize giriyormuşsunuz gibi hissiyatı veriyor. Havuzun denize bakan kısmı ise son yıllarda sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan sonsuzluk havuzlarını kıskandıracak kadar güzel.

Elmalı Villası

Elmalı Villası, bir kır evini andıran, sakinleştirici bir şelalenin ve gölete benzer havuzun bulunduğu özel peyzajlı bir bahçenin içinde yer alıyor. Anadolu Bağdadi tarzını yansıtan stili ise peri masallarından çıkmış gibi duran atmosferini şık bir biçimde tamamlıyor.

Elmalı’nın güzelliği villanın giriş kapısında kendini gösteriyor. Oyulmuş ahşaptan yapılmış kapı, dövme sıcak demir rustik menteşelerle sanat eseri gibi. Kapıdan içeri girince yüksek ahşap tavan, incelikli açık plan oturma alanı, meşe ve kestane ağaçlarından yapılmış yemek odası karşınıza çıkıyor.

Evde kullanılan tüm cephe taşları bu villaya da ismini veren Fethiye’nin Elmalı köyünden tek tek toplanmış. Geleneksel işçiliğin en güzel örneklerini gösteren evde; sedir, meşe, kestane, dövme demir ve taş ustalıkla kullanılmış.

Alt katta Osmanlı tarzına uygun bir şekilde döşenmiş çift yataklı odası ve hemen yanında tek parça halinde yontulmuş lavobosu, Gaziantep’den getirilen kireç taşı tabakaları ve çakıl taşlarıyla oluşturulmuş duş ve banyolar doğayla lüksün buluşmasının en güzel örneği.

Üst kattaki ağacın ve taşın muhteşem uyumunu yansıtan ebeveyn banyolu iki süit ve süitlerin önünde oldukça büyük, havuzu ve mis kokulu ormanı gören bir teras uzanıyor. Elmalı benzersiz tasarımıyla pastorel yaşamı anlatan bir rüya gibi.

Gemile Villası

Gemile Villası, adını yakınlarındaki Fethiye’nin en güzel koylarından biri olan Gemile koyundan alıyor. Villanın tasarımına ilham veren ise birkaç kilometre uzaklıktaki tarihi Kayaköy’ün Lewissi tarzındaki taş evleri.

Gemile Villası üç villanın içinde en gözlerden uzak olanı. Sunduğu orman ve dağ manzarası ise paha biçilmez güzellikte. Evin bahçesi endemik türler ve ağaçların olduğu gizli bir hazine gibi. Bahçedeki geçişleri sağlayan Türk-Yunan mimarisinin yansıtan mozaikleri ise büyük bir sabrın ve inceliğin ürünü.

Bahçede o kadar güzel detaylar var ki her biri Gemile’yi daha da ayrıcalıklı kılıyor. Göle benzeyen havuz, tek bir kaya parçasının oyulmasıyla elde edilen jakuzi ve bahçenin üst noktasında doğanın sessizliğini dinlemek ve manzarayı izlemek için yapılmış olan kameriye farklı bir evrendeymiş gibi hissettiriyor.

Gemile’nin yakınlardaki Eşen deresinden toplanan taşlarıyla örülmüş. Eşen’de binlerce yıl boyunca biriken taşların toplanıp duvar ve ev inşasında kullanılması geleneği Gemile’de tekrar yaşatılmış.

Gemile’nin ilk katında geniş bir oturma alanı, fonksiyonel tam donanımlı bir mutfak, iki yataklı banyolu bir oda bulunuyor. Birinci kata çıkan ahşap merdivenler ise iki özgün süit ve koyun,dağların ve mis kokulu çam ormanının manzarasına açılıyor.

Gökçe Gemile’nin yaratıcısı Malik Şahin, tam anlamıyla bir doğa aşığı ve Gökçe Gemile’de bu sabır gerektiren, tutkuyla harmanlanmış aşkın en güzel ürünü. Aslında Jeoloji mühendisi ancak 35 yıl turizm sektöründe çalışmış.

Sektördeki tecrübeleri ve birikiminiyle, çoğu zaman büyük riskler de alarak hayalini hayata geçirmek için yola çıkmış. Gökçe Gemile’yi uzun bir zaman diliminde nakış gibi işlemiş.

Gökçe Gemile Private Bay Island kategorisinin Türkiye’de tek örneği olmasının yanı sıra Kiwano Green Hotels ekolojik otel zincirinin de ülkemizdeki tek üyesi. Doğaya saygı felsefesi, ilham veren tasarımı, sunduğu özel hizmetle Gökçe Gemile konaklamada yeni bir anlayışın Türkiye’deki öncüsü olacak.

2 YORUMLAR

Düşüncelerinizi Yorum Olarak Yazabilirsiniz 💬

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz